Hyperacusis yra tokia būsena, kai tam tikro dažnio garsai galvoje sustiprinami ir atrodo daug garsesni nei iš tiesų yra. Tai labai nemaloni būsena - žmonės net pradeda bijoti tam tikrų garsų (vandens čiurlenimo, automobilių skleidžiamo garso). Sukeltas stiprus garsas kartais neišnyksta kurį laiką - tai irgi vargina.
Hyperacusis laikui bėgant gali pranykti, tačiau jei spengimas paaštrėja, hyperacusis gali ir vėl atsirasti.
Kiek susidūriau, Lietuvoje apie hyperacusis otorinolaringologai pacientams net neužsimena. Jau nekalbant apie tai, kaip su juo kovoti.
Taigi, ką daryti?
Kadangi hyperacusis sukeliamas tam tikrų išorinių garsų, galima naudoti garsų filtrus. Jie atrodo kaip ausų kamštukai, tačiau dažniausiai būna sukurti, kad slopintų visus garsus išskyrus žmogaus balsą. Taigi net su tokiais filtrais galima puikiai susikalbėti, o visi kiti garsai ne taip stipriai erzina.
Geras pasirinkimas yra Alpine WorkSafe filtrai. Jie sukurti žmonių, dirbančių triukšmingoje aplinkoje, klausai apsaugoti. Lietuvoje jais tikrai prekiauja. Kaina jei gerai pamenu apie 50lt. Pakuotė ir filtrai atrodo štai taip:
Jei norite visiškos tylos arba dirbate labai dideliame triukšme, galima įsigyti darbines ausines. Pvz. daug kur giriamos 3M Peltor Optime III. Iš tiesų, daugumą garsų užblokuoja, tačiau žmogaus balsą praleidžia. Kaina apie 70-90Lt. Atrodo jos taip:
Svarbu:
Jei jus kamuoja hyperacusis, garsų filtrus naudokite ribotai, tam kad kažkiek pailsėti. Britų Tinito Asociacija rekomenduoja, kad atsiradus hyperacusis, reiktų po truputį save pratinti prie tų nemalonių garsų - tą darant labai po truputį ir ilginant laikus, kai girdimi nemalonūs garsai, galiausiai hyperacusis dingsta. Nuolatinis, perteklinis garso filtrų naudojimas gali net pabloginti situaciją. Žodžiu viską reikia naudoti su saiku. Be to žmonės, turintys hyperacusis, atsisako tam tikrų veiklų, nuo to kenčia gyvenimo kokybė. Taigi, treniravimasis būti su nemaloniais garsais vėliau gali leisti vėl užsiimti mėgstama veikla.
Lietuvoje neprieinami gydymo būdai, padedantys įveikti hyperacusis:
- Speciali garsų terapija, kai pacientui parenkami balto triukšmo variantai (galite pasidomėti apie Retraining Therapy)
- Cognitive Behavioural Therapy
Per kiek laiko gali praeiti hyperacusis?
Taikant įvairius metodus, rezultatų galima pasiekti ne anksčiau kaip po kelių mėnesių. Gali užtekti ir paprasto pratinimosi prie nemalonių garsų.
Daugiau apie hyperacusis:
http://www.tinnitus.org.uk/hyperacusis
Pagal "Anglų-lietuvių kalbų medicinos terminų žodyną": hyperacusia [ˈhaɪpərəˈkju:zɪə] -> hiperakuzija, padidėjęs klausos aštrumas
AtsakytiPanaikintižodžio "hyperacusis" šitam žodyne nėra.
Hyperacusis yra lotyniskas terminas, todel neradote anglu-lietuviu zodyne
AtsakytiPanaikinti36 metai kaip kenčiu hiperakuzija niekaip nepagiju.
AtsakytiPanaikintiO kokius gydymo metodus isbandete? Butu idomu jei pasidalintumete patirtimi
PanaikintiLietuvoje gydytojai nieko apie hiperakuzija nesupranta atsakymą gaunu, kad nieko negalim padėt.
PanaikintiDeja, Lietuvoje tikrai nieko nesupranta ir negali padet net ir uz didelius pinigus. Bet pvz. balto arba ruzavo triuksmo terapija padeda net itin sunkiais atvejais. Galima vykti i Vokietija arba UK ir tikrai daug sansu, kad pagalba bus suteikta.
PanaikintiSveiki,gal žinote kiek kainuoja Vokietijoje tinnitus hiperakuzijos gydymas ,nes labai blogai jaučiuosi buvau Kauno klinikose gydytojai pasakė, kad niekuo negali padėt dar prie tinnitus dasidėjo F070 ir F066 susirgimai.
PanaikintiVokietijoje kazkada buvau rades sarasa valstybes patvirtintu Tinito gydytoju, kurie gali suteikti pagalba, bet dabar to saraso greit nerandu. Ten praktiskai kiekviename didesniame mieste buvo po keleta gydytoju, teikianciu tokias paslaugas. Jei rasiu, pasidalinsiu.
PanaikintiManau, gydymo kaina Vokietijoje ir UK neturetu skirtis labai stipriai. UK Londone yra isikurusi specializuota klinika The Tinnitus Clinic (padaliniai yra ir kituose UK miestuose), kurioje siulo garsu terapija hyperacusis gydymui:
http://www.thetinnitusclinic.co.uk/tinnitus-treatment/hyperacusis-desensitisation-therapy
Jei atkreipsite demesi, jie siulo ir kitokius gydymo metodus, kaip neuromoduliacija ir t.t. Zodziu viska, ko Lietuvoje negausi...
Kainas suzinosite paskambine arba jiems parase laiska. Kiek domejausi, tokios tipo gydymas paprastai trunka keleta menesiu (reikia kas 1-2 savaites lankytis klinikoje) ir jei atmintis nepaveda, tai kainuoja maziausiai 5000-10000 EUR. Bet velgi, priklausomai nuo jusu atvejo, kaina gali buti visai kitokia (mazesne arba didesne). Bet kuriuo atveju, tai nebus keli simtai euru. Jei taikoma garsu terapija, baigus gydyma gaunate jums asmeniskai pritaikyta balto, ruzavo ar kitokio garso generatoriu, kuri turite pastoviai naudoti ir galite gyventi normalu gyvenima. Labai svarbu, kad garsu generatoriu derintu patyres specialistas (kiek zinau, Lietuvoje su tuo is vis niekas nedirba). Specialistai jums gali pasiulyti visai ne garsu terapija, o kitus metodus. Turekite omenyje, kad daliai pacientu nepadeda niekas. Bet is to, kiek esu domejesis, garsu terapija padeda nemazai daliai ir labai sunkiu ligoniu, kartais ir visai atrodo beviltisku.
Visiskai netiketai aptikau, kad jau ir Lietuvoje siulo garso generatorius (Siemens Life):
Panaikintihttp://www.klausostechnika.lt/Tinnitus/
Jie sako, kad turi specialista, kuris suderina aparata grynai jums. Klausimas del to specialisto kvalifikacijos, bet galbut tai butu pigesnis pabandymas, nei gydytis uzsienyje. Kaip ir minejau, derinimas ir gydymas nera vienkartinis apsilankymas pas specialista.
Labas,klausos technika buvau pas specialistus bandė pritaikyt pasakė nieko padaryt nebegalim.
PanaikintiMan praverstų tokie ausų kamštukai, kurie slopina visus garus išskyrus žmonių balsus. Nes dirbu tokiame darbe, kuriame nuolatinis ūžesys, bet turi girdėti ir žmones. Tai grįžus namo galva plyšta ir labai spengia ausyse
AtsakytiPanaikintiSveiki
AtsakytiPanaikintiMano sunus turi hyperacusis. Metus laiko lankemes pas audiopedagoga, kuris mokino atskirti garsus triuksme,dare ivairius pratimus, kad ismoktu atsipalaiduot. Dabar gavo klausos aparata kuris nuolat skleidzia kazkoki garsa i ausis, tuo paciu zmoniu balsai girdet geriau. Pratina smegenis prie nuilatinio triuksmo. Sake diena bus su klausos aparatu, o nakti kokius gamtos garsus klausyt. Smegenys turetu persiprogramuot su laiku. Ir cia vaikas, kuris turi ta problema nuo gimimo. Tik uztruko daug metu kol supratom kas ir kaip.
Ar pasveiko nuo hyperakusis rolandaspurvinskas@gmail.com papasakokit nes man tas pats
Panaikinti